Nilden Bayazıt Postalcı Kahramanmaraş’ta HAYIR’lı Çalışmalarda Bulundu

Nilden Bayazıt Postalcı Kahramanmaraş’ta HAYIR’lı Çalışmalarda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı Nilden Bayazıt Postalcı, Kahramanmaraş’ta köy köy gezerek referandum çalışması yaptı.

Dulkadiroğlu, Türkoğlu ve Onikişubat ilçelerinde AKP ve MHP seçmeninin ağırlıkta bulunduğu bölgelerde hayır çalışması yapan Nilden Bayazıt Postalcı, referandum sürecinin parti üstü bir konu olduğunu, getirilmek istenen tek adam rejimine karşı demokrasiyi savunmanın önemini anlattı.

Ev ziyaretleri ve köy meydanlarına kurulan masalarda konuşma yaparak getirilmek istenen başkanlık sisteminin olumsuzluklarının anlatıldığı toplanırlar vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Sohbet havasında yapılan toplantılarda vatandaşlar sık sık söz alarak, ekonomik sorunlarını ve geleceğe dönük kaygılarını belirterek “artık yeter bu sefer hayır” diyeceklerini söylediler.

Referanduma yönelik HAYIR kampanyasının ardından bölgede bulunan STK ve siyasi figürlerle de çeşitli temaslarda bulunan Nilden Bayazıt Postalcı, “günümüzde AKP’nin kalesi niteliğinde olan Kahramanmaraş’ta yapılacak sistemli bir çalışmayla HAYIR oyunun önemli ölçüde yükseltilebileceğini, bunun Türkiye için bir fırsat olacağını” söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi’ne HAYIR’ı anlatmak için büyük görev düştüğünü de belirten Nilden Bayazıt Postalcı, “geleceğimiz için HAYIR” dedi.

MÜLTECİ KAMPINDA ENGELLEME
Sivricehöyük köy ziyaretinin ardından bölgede Suriyeliler için yapılan mülteci kampına ziyarette bulunan Nilden Bayazıt Postalcı içeri alınmadı. Kampın bulunduğu alanda güvenlik görevlilerin engellemesi ile karşılaşan Nilden Bayazıt Postalcı güvenlik görevlilerine; Türkiye Cumhuriyeti topraklarında bulunan bir alana Türk vatandaşlarının alınmamasının kabul edilemeyeceğini söyleyerek tepki gösterdi.

 

[/cmsms_text]undefined[/cmsms_column]

[/cmsms_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published.